NÁVRH INTERIÉRU DO RODINNÉHO DOMU PRE PROJEKT PANORAMA HILLS

AUGUST 2018

Opis realizácie: 

Interiér rodinného domu sme sa snažili tvoriť veľmi neutrálne s prihľiadnutím na ceľkový súlad aj s použitými prvkami v exteriéri domu. Jedná sa o developerský projekt, kde návrh bude použitý ako odprezentovanie možného dizajnového prevedenia, ktorý si každý zákazník bude môcť upraviť podľa svojich požiadaviek. Našim cieľom bolo vytvoriť útulný, no pritom moderný interiér, ktorý dokáže plnohodnotne poslúžiť svojim budúcim užívateľom v každom smere. Kuchynská linka prepojená s jedálenskou časťou ponúka dostatok priestoru na prípravu chutných jedál, ako aj následné servírovanie a konzumáciu. Obývačková časť je taktiež súčasťou tohto priestoru a dovoluje domácim zostať v kontakte aj počas návštevy svojich blízkych. Schodiskom, ktoré je doplnené po celej dĺžke o knižnicu sa dostávame do nočnej časti domu. Chodba ponúka skriňovú zostavu s množstvom úložného priestoru, ako aj s možnosťou umiestnenia automatickej práčky zabudovanej priamo v skrini. Oddelená kúpelňa s WC sú ladené do rovnakého štýlu a opäť ponúkajú moderný dizajn prepojený s funkčným riešením priestoru. Spálňa je dokonalý priestor na oddych, tvorená funkčne s veľkou manželskou posteľou a vstavanou skriňou, ktorá nenápadne zapadá do tohto priestoru. Detské izby sú dostatočne veľké a ponúka sa skutočne veľké množstvo možností, ako dané izby zariadiť. Či už ako tínedžerska izba, pracovňa, alebo izba pre najmenších s kopou hračiek a priestorom na hranie.  

2 mesiace
doba návrhu
105m2
navrhovaná plocha
3500€
cena za projekt
steny v interiéri
betónová stierka
drevo nábytkov
dub, biela, antracit
podlahy v interiéri
Kährs Linnea Dub Village
Použité materiály: 

Cieľom pri tvorbe tohto interiéru bolo použiť kombináciu drevodekoru, bielej a antracitovej, čo je najčastejšie požadovaná kombinácia našich zákazníkov. Táto trojkombinácia výborne zvýraznila interiér, čo sme sa snažili umocniť bielymi stenami a v niektorých častiach aplikáciou betónovej stierky. Celý dojem dotvára kvalitná drevenná podlaha od známeho švédskeho výrobcu KÄHRS. Podlahy sme aplikovali aj v spálni na stenu, ktoré sme zo strán nasvietili LED pásmy, čím sme zvýraznili umiestnenie manželskej postele. Ostatný priestor vyplnila vstavaná skriňa s bielimi a zrkadlovými dverami. V kúpeľni bol použitý veľkoformátový obklad 60x90cm v béžovej a antracitovej farbe, ktorý sme doplnili nábytkom z masívnej škárovky s povrchovou úpravou. Rovnako sa navrhol aj priestor WC, kde sa masívny nábytok zapustil za WC a vytvorili sme tým niky na uloženie doplnky. Kuchyňa s jedálňou je navrhnutá v rovnakom koncepte, zvýraznená betónovou stierkou v časti jedálenského stola, čo sme sa ešte snažili kontrastovať drevennými nástennými hodinami nad jedálenským stolom. Obývačka je prepojená s kuchyňou a práve preto sme sa snažili prepojenie týchto priestorov urobiť nenápadne. Zvýraznili sme hlavne steny za sedačkou a TV, čo sme dosiahli nalepením dreveného rastru.  

Pôdorys: 
Doplnky: 

Tento príjemný interiér sa dá zvýrazniť len dokonalými doplnkami a preto sme tak aj učinili. Kuchynská linka je doplnená o kvalitné vstavané spotrebiče od výrobcu GORENJE a ELICA. V obývacej izbe dotvára pocit tepla elektronický biokrb s diaľkovým ovládaním. Pri horiacom krbe si môžu budúci majitelia užívať dokonalý zvuk v dokonalom dizajnovom kresle HUSK od výrobcu B&B ITALIA. Osvetlenie v dome sme zariadili výrobkami od spoločnosti RENDL.

krb na bioalkohol
PLANIKA PRIMEFIRE interiérový biokrb
dizajnové kreslo
B&B ITALIA kreslo HUSK
stropné svietidlo
RENDL stropné svietidlo BEAU MONDE